Słuchawki z kablem – jakie wybrać?

Słuchawki z kablem – jakie wybrać?

Przyjęło się, że jeśli korzystamy ze sprzętu audio, to przede wszystkim sięgamy po głośniki. Oczywiście możemy dzięki nim zamienić nasz dom w małą salę koncertową, ale z różnych względów nie zawsze mamy możliwość słuchania muzyki głośno. Jeśli za ścianą śpi dziecko lub jesteśmy po prostu ludźmi dużej kultury i nie chcemy denerwować sąsiadów, to znacznie lepiej sięgnąć po słuchawki. Te dzielą się na różne typy w zależności od tego, jakie kryterium przyjmiemy. Na razie zajmijmy się słuchawkami tradycyjnymi, czyli z kablem.

 

Dobrej jakości słuchawki przewodowe powinny oferować oprócz znakomitej jakości przekazywanego dźwięku także optymalne wygłuszenie odgłosów z otoczenia. Tyczy się to sporych modeli, które są w stanie obejmować nasze uszy, tworząc przestrzeń ekspozycji muzycznych brzmień. Słuchawki potrafią się diametralnie różnić w zakresie jakości, a najlepsze rezultaty uzyskamy sięgając po modele renomowanych producentów, takich jak na przykład Sennheiser. Marka ta oferuje słuchawki cenione zarówno przez melomanów, jak i zawodowych muzyków.

Są sytuacje, gdy ważniejsze od bardzo wysokiej jakości dźwięku są kompaktowe rozmiary i niska waga naszych słuchawek. W takich sytuacjach sięgniemy raczej po modele douszne, które pracują bardzo dobrze z odtwarzaczami MP3, smartfonami oraz wszelkiego rodzaju przenośnymi urządzeniami audio. W zależności od modelu można spotkać słuchawki o specjalnej konstrukcji, które umożliwiają swobodne uprawianie sportów bez ryzyka, że słuchawki wypadną nam z uszu.