Plusy i minusy słuchawek bezprzewodowych

Plusy i minusy słuchawek bezprzewodowych

Inną kategorią słuchawek, które również cieszą się sporym uznaniem na rynku są modele działające w technologii bezprzewodowej. Dzięki nim możemy cieszyć się ulubioną muzyką chodząc swobodnie po domu, co z pewnością jest dużą zaletą. Możemy także, nie przejmując się niczym, usiąść w fotelu, a jeśli na kolana wskoczy nam kot lub inny zwierzak, nie ma ryzyka, że zaplącze się w kable i zeskakując pociągnie za sobą nasz sprzęt grający. Walorów słuchawki bez kabla mają wiele i rośnie grupa konsumentów, która się na nie przerzuciła. Jak zatem wybrać odpowiednie dla naszych potrzeb?

Spore znaczenie dla sprawności działania takich słuchawek ma użyta w nich technologia komunikacji radiowej. Zdecydowanie najlepszą opcją są słuchawki pracujące w paśmie 2,4 GHz, albowiem taki tryb zapewnia największy zasięg działania. Jeśli produkt jest dobrze wykonany, możemy cieszyć się brzmieniem bez cienia zakłóceń nawet w zasięgu 30 metrów od nadajnika, a to naprawdę sporo. Gorzej pod względem zasięgu wypadają słuchawki bazujące na łączności Bluetooth, który w praktyce ogranicza się z reguły do zaledwie kilku metrów, więc dźwięk jest podatny na zakłócenia.

Kiedy zdecydujemy się na zakup słuchawek, warto sięgnąć po takie, które mają funkcję ładowania akumulatorów. Wówczas wystarczy do nich włożyć odpowiednie akumulatory (zwykle typu AAA o napięciu 1,2 lub 1,5 V), a gdy nieużywane słuchawki odłożymy na stację dokującą, będą się one automatycznie ładować. To zdecydowanie lepsza opcja niż kupno może tańszych, ale niepraktycznych słuchawek, w których często trzeba będzie wymieniać baterie.