Odtwarzanie z nośników wymiennych

Odtwarzanie z nośników wymiennych

Wiemy już, że zmienia się sposób w jaki miliony ludzi na świecie słuchają dziś muzyki. Sprzęt audio nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, jednakże musi on posiadać funkcje dostosowane do potrzeb i oczekiwań odbiorców. Mamy tu na myśli chociażby nową generację nośników cyfrowych, które z kolei wiążą się z plikami muzycznymi. Mowa tutaj o plikach w formatach multimedialnych takich jak MP3 czy FLAC, które podbiły serca melomanów na całym globie. Można dzięki nim mieć swoją ukochaną muzykę na dysku komputera.

 

Aktualnie dostępne urządzenia audio, a w szczególności wieże Hi-Fi, są wyposażone w porty USB oraz czytniki kart pamięci, z których można swobodnie odtwarzać ulubioną muzykę bez konieczności sięgania po płyty CD lub podłączania dodatkowych kabli na przykład do komputera. Port USB w sprzęcie grającym – jeszcze jakiś czas temu mogło wydawać się to czymś dziwnym, ale obecnie sprawy mają się zgoła inaczej. Dziś przynajmniej jeden port USB to standard, a jego użyteczność jest trudna do podważenia.

Używając tego uniwersalnego złącza możemy swobodnie zintegrować naszą wieżę z dyskiem wymiennym, na którym wcześniej zapisano pliki muzyczne. Większość oferowanych na rynku zestawów audio odtwarza obecnie pliki zapisane w formatach MP3 lub WAV, jednakże nie brak także modeli, które radzą sobie z mniej popularnymi, a często oferującymi lepszą jakość formatami. Konsument powinien sięgnąć po taki sprzęt, jaki będzie mu przydatny. W cenie są także czytniki kart pamięci SDHC i SDXC, których używa się analogicznie jak pamięci USB.