Mini-wieże, czyli w sam raz

Mini-wieże, czyli w sam raz

Bardzo ciekawą i cenioną przez ogromną rzeszę użytkowników alternatywą dla „dużych” wież Hi-Fi, są mniejsze zestawy grające, które zaczęły być popularne w końcówce lat 90. Wtedy to coraz więcej osób chciało cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem przy relatywnie niedużych wydatkach. Niewielkie wieże cechują się świetną ustawnością, znacznie łatwiej wkomponować je w wystrój wnętrza. Posiadacze mniejszych mieszkań lub zwyczajnie ludzie, którzy nie są fanatykami sprzętu audio wolą kupić takie urządzenie niż inwestować środki i miejsce w dużą wieżę, z której i tak nie będzie pożytku.

W sensie technicznym małe egzemplarze dają dokładnie takie same możliwości jak duże i działają na takich właśnie zasadach. Różnica podstawowa jest związana z mocą muzyczną, czyli maksymalnym poziomem nagłośnienia jaki da się uzyskać. Duże zestawy, które składają się czasami z pięciu lub więcej głośników, posiadają siłą rzeczy znacznie większą moc. Typowa mini-wieża oprócz swojej jednostki centralnej ma również dwa głośniki ustawiane zazwyczaj po lewej i prawej stronie. Oferują one stereofoniczny dźwięk bez dodatkowych funkcji, takich jak tryb 5.1.

Należy podkreślić, że mini-wieża jest świetnym pomysłem na pierwszy sprzęt audio dla dziecka. Raczej nie ma specjalnego sensu w kupowaniu młodemu człowiekowi dużej wieży, a przecież warto, aby miał on możliwość cieszenia się ulubioną muzyką. Mając pod ręką mini urządzenie będzie na to szansa. Obecnie można wybierać spośród bardzo różnorodnych modeli, z których każdy oferuje inny design oraz funkcje.