Kable i akcesoria

Kable i akcesoria

Na koniec zajmiemy się jeszcze tym wszystkim, co nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka, ale co może mieć ogromne znaczenie dla poprawnego działania naszego sprzętu audio. Chodzi o wszelkiego rodzaje kable, adaptery audio oraz inne akcesoria, które służą najogólniej rzecz biorąc do przesyłania dźwięku. Ponoć są ludzie, którzy są w stanie na podstawie słuchanej muzyki określić jakiego typu kable zostały użyte. Ciężko nam ocenić, czy jest to możliwe, a w jakim stopniu są to miejskie legendy generowane przez środowisko melomanów. Faktem jest natomiast, że tak zwanych audiofilów nie brakuje.

 

Jednym z podstawowych kabli używanych przy tworzeniu zestawów muzycznych są kable typu mini-jack i cinch. Umożliwiają one łączenie zewnętrznych źródeł dźwięku z nagłośnieniem, na przykład z wieżą. Tym sposobem możemy podłączyć do naszego Hi-Fi komputer i cieszyć się muzyką odtwarzaną wprost z komputera, ale w znacznie lepszej jakości. Tą drogą również możemy podłączyć kartę dźwiękową komputera do stacji dokującej słuchawek bezprzewodowych i cieszyć się wspaniałym brzmieniem bez pośrednictwa innych kabli.

Wśród sklepowych ofert uda się znaleźć także wiele przejściówek i adapterów, które w specyficznych sytuacjach mogą okazać się bardzo pomocne. Na przykład rozwidlacze złącza mini-jack pozwalają na jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń zewnętrznych do jednego gniazda źródłowego. Istnieją także przejściówki ze złącz typu jack na złącze RCA (cinch), co może być użyteczne, jeśli dany sprzęt nie posiada któregoś typu gniazda i musimy sobie z tym poradzić w inny sposób.

http://www.tophifi.pl/